Podziękowanie za uratowanie życia

– To ważne by dziękować ludziom, którzy w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia, przystępują do działania i pomocy bez wahania. Tak było w tym przypadku. Pan Bartosz, w swoim czasie wolnym, zareagował jak prawdziwy strażak. Bez wahania przystąpił do ratunku widząc kobietę, która była w niebezpieczeństwie. To postawa godna naśladowania – mówił w czasie spotkania wojewoda Władysław Dajczak.

Druh Bartosz Habas, za swoją bohaterską postawę, otrzymał od wojewody Władysława Dajczaka pamiątkową statuetkę i list z osobistym podziękowaniem. Jednostka OSP z Santocka, w której działaniach druh Habas bierze udział od 2013 roku, otrzymała nowy agregat prądotwórczy.

Pan Bartosz wspomniał, że jego reakcja była mechaniczna i działał tak, jak każdy strażak ochotnik powinien zareagować: – Nie było strachu, za to najważniejsze było uratowanie życia tej kobiety – podkreślił.

– Zachował się Pan jak prawdziwy strażak i chcę za to serdecznie podziękować. To kolejny dowód na to, że zarówno zawodowi strażacy, jak i strażacy ochotnicy, zasługują na to największe zaufanie społeczne, którym cieszą się w opinii publicznej – dodał wojewoda.

W spotkaniu uczestniczył również Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Marusza, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie Wlkp. mł. bryg. Krystian Kosela oraz Prezes OSP Santocko Paweł Niciejewski.

Opracowanie i zdjęcia: LUW