Podziękowanie Rektora Collegium Polonicum za akcję gaśniczą

W dniu 3 września br. w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – bryg. Patryk Maruszak oraz Komendant Powiatowy PSP w Słubicach – mł. bryg. Wojciech Śliwiński. Podczas uroczystości Rektor UAM, prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki podziękował strażakom za profesjonalną i skuteczną akcję gaśniczą podczas pożaru, który wybuchł 31 lipca br. w budynku Collegium Polonicum. 

W imieniu strażaków podziękowania z rąk Rektora odebrali: bryg. Patryk Maruszak, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. i mł. bryg. Wojciech Śliwiński, Komendant Powiatowy PSP w Słubicach. „Dziękuję strażakom za szybką i sprawną akcję gaśniczą, za to, że narażali swoje życie, żeby ugasić ogień” – mówił Rektor. 

Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak przyznał, że wszystkie procedury, które miały zadziałać w tego typu sytuacjach, zadziałały prawidłowo. „Bardzo dziękuję za słowa uznaniu w imieniu lubuskich strażaków. Jest nam bardzo miło, choć można powiedzieć, że pożary to dla nas codzienność. Ale z drugiej strony, nie codziennie płomienie pojawiają się w takim obiekcie” – powiedział bryg. Patryk Maruszak, który sam był obecny na miejscu akcji. Przypomniał, że w działaniach brały udział 23 samochody strażackie, czyli około 60 strażaków, a połowę z nich stanowili druhowie z OSP. 

Opracował: st. kpt. Maciej Iwko, KW PSP w Gorzowie Wlkp.
Zdjęcia: Adam Czerneńko