„Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy”

12 i 13 marca 2019 r. w hali sportowej OSiR przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie Wlkp. odbyły się „Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy”, w których po raz pierwszy Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp. promowała i zachęcała do wstąpienia w szeregi Państwowej Straży Pożarnej. Targi zostały zorganizowane dla uczniów klas III gimnazjów oraz VIII szkół podstawowych i ich rodziców. W targach uczestniczyli uczniowie z powiatów: gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, myśliborskiego i międzyrzeckiego.

Przedstawiciele KW PSP w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili liczne pogadanki o drogach umożliwiających rozpoczęcie służby  w Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze PSP omówili zasady naboru, rozdali ulotki informacyjne na temat Szkół Aspirantów PSP oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Przeprowadzono zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które cieszyły się dużą popularnością.  

Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak będący na targach, w wywiadzie dla mediów podkreślił, że „Państwowa Straż Pożarna czeka nie tylko na odważnych, ale i na dobrze wykształconych młodych strazaków”.

Jedną z atrakcji był również samochód ratowniczo-gaśniczy  wraz z obsadą, który wystawiła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Była to okazja do bezpośrednich rozmów ze strażakami z JRG i bliższego poznania formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna.

Opracowanie: kpt. Justyna Korzeniewska
Zdjęcia: asp. Dominika Mazurkiewicz, mł. asp. Zygfryd Zandecki, str. Dorota Gomółka